TRANS/MISIJŲ Programoje neeilinis spektaklis mažiesiems

Trakų kultūros rūmuose rugsėjo 17 d. mažiesiems žiūrovams buvo parodytas Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis pagal L. Jakimavičiaus pasaką „Žiogas Zigmas  Žalgirio mūšyje“ (rež. A. Sunklodaitė) skirtas vaikams nuo 4 metų. Siužetinis kūrinio pagrindas – istorija apie Žiogą Zigmą, kurio dėka didysis kunigaikštis Vytautas laimėjo Žalgirio mūšį. Teatro „virtuvė“ spektaklio metu yra  atvira žiūrovui – personažai, veiksmo vieta, garsai kuriami auditorijos akivaizdoje ir jai dalyvaujant. Vaikai gali stebėti, kokiomis priemonėmis scenoje kuriami gamtos reiškinių (pvz.: griaustinio, vėjo, lietaus), aplinkos garsai, muzika, kaip paprasčiausi buities rakandai tampa istorijos veikėjais. Tai ypatingas spektaklis Trakams, nes veiksmas prasideda juose, tiksliau Trakų salos pilyje. Vaikai po spektaklio išėjo kupini pozityvios energijos ir jausdamiesi, tarsi, prisilietę prie istorinių įvykių.

MO muziejus atvykęs į Trakus, pakvietė į unikalią muziejaus edukaciją! Dalyviai diskutavo apie meną ir šiuolaikišką meno integraciją į mūsų kasdienybę. Dalyvavusieji teigė, kad edukacija paskatino įtaigiau pažvelgti ne tik į meno kūrinius, bet ir į kasdienį gyvenimą. Pasak dalyvių, mes dažnai nepastebime, kiek nuostabių dalykų mus supa aplinkoje. MO muziejaus iniciatyva paskatino atverti įvairialypį matymą.

Pandemijos metu negalėjome parodyti planuoto jungtinio teatrų spektaklio „Klajojantys miglose“ pagal S.Kozlovo pasaką „Ežiukas rūke“ ( rež. Slavomyr Gaudyn, Edvard Keizik)  nei atnaujintoje Trakų kultūros rūmų,  nei Klaipėdos Žvejų rūmų salėse,  tad pasibaigus karantinui skubėjome įgyvendinti  idėją  ir  suorganizavome šio spektaklio filmavimą. Trans/misijų festivalio dalyviai jau paruoštą ir nufilmuotą filmą išvydo Trakų kultūros rūmų salėje.

Festivalio veiksmas vėliau persikėlė į restoraną „Pilialaukis“, kuriame puikus Vandos Semaškovos teatras padovanojo muzikinį spektaklį „Lechaim!“. Atlikėja dainavo keturiomis kalbomis, dainomis pasakodama įvairias istorijas. Vakaro kulminacija, tikra transmisija tapo bendras teatro atlikėjos Małgorzatos Pruchnik-Chołce ir Evelinos Sašenko žydų kalba atliktas kūrinys. Tai įrodymas, kad Trans/misijos jungia ne tik sielas, kalbas, bet ir šalis!

Daugiau informacijos apie festivalį: el. paštu transmisijos@gmail.com arba tel. +370 612 20 876, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Trans/misijos“, interneto svetainėse www.trakurumai.lt ir www.transmisijos.lt.

Meida MIKUČIONIENĖ

 

0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 × five =