TRANS/MISIJOS | VICTOR TOTH (SAKSOFONAS) SOLO KONCERTAS

,

Rugsėjo 14 d. 21 val.

Restorane „Pilialaukis“ adresu Galvės g. 120, Viktor Toth solo koncertas.

Viktoras Tóth’as alto saksofonininkas, kompozitorius ir orkestro vadovas/dirigentas, keletą kartų apdovanotas „Metų džiazo muzikantas“ apdovanojimu.
Jis yra viena iš svarbiausių jaunosios kartos šiuolaikinės Vengrijos džiazo scenos figūrų, jo atlikimo stilius jungia stilius, improvizuojantis , „skriejantis“ ir alsuojantis dvasingumu.

„Viktoras Tóth’as yra viena universaliausių Vengrijos džiazo figūrų. Per savo muziką Tóth’as gali išreikšti save kaip triukšmingas post-bop’o virtuozas (pavyzdžiui, Tóth Viktor Tercett’e) arba kaip dvasinis sielos vadovas, kaip „Arura Trio“ “, – sakė spaudos atstovas, atlikdamas jo 2007 m. „Climbing with Mountains“ („Kylant su kalnais“) kūrinio apžvalgą, kuris, beje, laimėjo geriausią tų pačių metų džiazo albumą. Jo naujausi albumai, vadinami „Bet viduje“ („But Inside“), ir septintasis, pavadintas „Lamu“, taip pat laimėjo geriausio džiazo albumo prizą Vengrijoje. Viktoras Tóth’as šiais metais irgi kelis kartus pelnė „Metų džiazo atlikėjo“ ir „Metų džiazo kompozitoriaus“ titulus. Nepaisant to, jis vis dar laiko save ieškančiu tiesos ir savo muzikinėmis pastangomis ketina pasiekti vienybę su visuotine harmonija. Kadangi Tóth’as grojo su tokiais tarptautiniu mastu garsiais muzikantais kaip Hamidas Drake’as (būgnai), Henris Franklinas (bosas), Viljamas Parkeris (bosas), Džonas Betsch’as (būgnai), Erikas Allen’as (būgnai), Piotr Wojtasik (trimitas) ir Mihaly Dresch (saksofonas), jis susilaukė pagarbos kaip bendraamžis ir iš šių bendradarbiavimų išaugo kaip muzikantas. Jo muzikinė išraiška yra dinamiška, tačiau jautri, ir jis stengiasi užfiksuoti akimirkos energiją kiekviename muzikiniame pasirodyme. Jis grojo Europoje, Indijoje ir JAV įvairiuose džiazo festivaliuose.  Jis vadovauja savo Tóth Viktor Tercett’ui, kuria savo medžiagą, veda seminarus jaunimui, rašo muziką šiuolaikiniams šokiams ir kolekcionuoja liaudies muziką… Jis visada nori žengti pirmyn naujomis kryptimis.

„Jei mes turėtume tokią džiazo muzikantų klasifikaciją, kokią turi JAV, alto saksofonininkas Viktoras Tóth’as neabejotinai būtų pirmasis su savo instrumentu. Be to, kad jis yra puikus kompozitorius – atlieka savo kūrinius taip pat savo naujame albume, – jis yra kūrybingas menininkas, kuris kas šešis mėnesius sugalvoja naujų projektų.“

Attila Márton – www.jazzma.hu

„Viktoras Tóth’as – virtuoziškas alto muzikantas, kuris, kaip sakoma, yra labiausiai jaudinantis saksofonininkas Vengrijos scenoje“.

Franpi Barriaux – www.citizenjazz.com

„Nepaisant to, kad jis yra alto muzikantas, Tóth’as, turėdamas lengvą frazinę išraišką ir puikius įgūdžius žemesniame registre, demonstruoja nusistovėjusią rimtą sąveiką su savo kolegomis muzikantais. Jo skambesys ir frazės bei itin išskirtinės kompozicijos yra giliai įsišaknijusios džiazo tradicijoje, bet tuo pačiu metu jis daug dėmesio skiria Balkanų muzikiniam pasauliui“.

0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 × five =