TRANS/MISIJOS | Valstybinio Daugpilio teatro judesio spektaklis „Artumas“

,

Rugsėjo 19 d. 19 val.

Unikalus Daugpilio teatro pasirodymas didžiojoje Trakų kultūros rūmų scenoje

Latvijos valstybinis Daugpilio teatras festivalyje Transmisijos pristatys unikalų kūno kalba sukurtą spektaklį „Artumas“.

Pasak spektaklio kūrėjų, kūnas yra pats gražiausias instrumentas. Kūno kalbai vertimo nereikia. Kūnas turi savo istorijas ir šios kūno sukurtos ir gyvenime pastebimos istorijos bus atvirai papasakotos žiūrovui šokio, plastiškumo ir nuogo kūno grožio kalba. Tai maži romanai apie žmogų, apie žmones, apie jų jausmus, paslaptis, santykius … Spektaklis panardina žiūrovą į meditacinę atmosferą, kurioje proto jėga tampa nereikalinga. Itin svarbiu spektaklio tikslu yra pajausti energiją ir dvasinį artumą su atlikėjais. Muzikos kritikė Nadežda Buntsevich teigia, kad Daugpilio teatro pjesė „Artumas“ nepalieka abejingų nei žiūrovų, nei kritikų. Talentinga choreografė Irina Savelyeva palaiko stilių ir aukštą sceninį meistriškumą, derina šiuolaikinį šokį su pop tendencijomis. Ji turi ryškų vaizduotės mąstymą. Trumposios istorijos taip pat užkariauja žiūrovų gilų filosofinį pradą, perteiktą kūno kalba. Baigtinė spektaklio scena priverčia pasijusti tarsi esant tarp žemės ir dangaus, pasinerti į dvasinį pasaulį ir permąstyti dvasinį intymumą, kurio taip trūksta tarp žmonių.

Kaip teigia teatro kritikė Anastasija Gulina (Maskva), pjesė „Artumas“ tapo spektakliu apie artumą ne tik tarp žmonių, bet ir apie artumą su savimi. Apie savęs priėmimą: savo vyriškumą moteryje ir, atvirkščiai – moteriškumą vyre. Tai stebėtinai subtilus žaidimas su visuotiniais archetipais ir mitais: gimimas, konfliktas, žinios, meilė, konkurencija, grįžimas į dangų, pabaiga…

Josephas Brodskis turi frazę „Estetika yra etikos motina“. Ir, ko gero, tai visiškai atitinka pjesę „Artumas“. Tai tarsi grožio terapija.

Tikimės, kad stebint pjesę žiūrovai ne tik grožėsis tuo, kas vyks scenoje, bet ir apmąstyti gilų pasąmonės lygmenį.

Choreografė, idėjos autorė: Irina Savelyeva

Meno vadovas ir režisierius: Olegas Šapošnikovas

0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twenty − one =