TRANS/MISIJOS | Spektaklis pagal L. Jakimavičiaus pasaką „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ vaikam

,
Rugsėjo 17 d. 10 val.
Trakų kultūros rūmuose
Festivalio TRANS/MISIJOS programoje spektaklis mažiesiems
Spektaklis pagal L. Jakimavičiaus pasaką „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ skirtas vaikams nuo 4 metų. Siužetinis kūrinio pagrindas – istorija apie Žiogą Zigmą, kurio dėka didysis kunigaikštis Vytautas laimėjo Žalgirio mūšį. Netikėtoje ir linksmoje istorijoje pasakojama, kaip svarbiame mūšyje kartu su ištikima milijonine Lietuvos žiogų kariuomene kovėsi ir karvedys žiogas Zigmas. Istoriškai pagrįsti faktai, perpinti vaikiškos fantazijos motyvais, iš esmės neiškraipo istorinės tiesos, bet atlieka edukacinę funkciją. Svarbus Lietuvos istorijos įvykis pateiktas vaikams suprantamu būdu – žaismingai, pasitelkiant pasakinius motyvus bei įtaigią muziką, o taip pat derinant renesansinio teatro principus su šiuolaikinėmis teatrinės išraiškos priemonėmis. Teatro „virtuvė“ spektaklio metu yra atvira žiūrovui – personažai, veiksmo vieta, garsai kuriami auditorijos akivaizdoje ir jai dalyvaujant. Vaikai gali stebėti, kokiomis priemonėmis scenoje kuriami gamtos reiškinių (pvz.: griaustinio, vėjo, lietaus), aplinkos garsai, muzika, kaip paprasčiausi buities rakandai tampa istorijos veikėjais.
Spektaklio kūrėjai siekia supažindinti mažąjį žiūrovą su magišku teatro pasauliu, lavinti jo vaizduotę ir leidžia pačiam pasijusti kūrėju.
Spektaklis „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ – tai puiki edukacinė kelionė ne tik Lietuvos istorijos puslapiais, bet ir nuostabus panirimas į istorinio teatro stebuklų lauką, reta galimybė susipažinti su teatro pasauliu iš vidaus. Spektaklyje akcentuojama , kaip svarbu yra atsigręžti į praeitį, išmanyti mūsų istoriją ir iš jos pasisemti išminties, apie santarvės su savimi, su mus supančiu pasauliu svarbą, apie tai, kad puikybė nesuteikia žmogui stiprybės.
Kviečiame registruotis tel.: 8 612 20876 arba el. p. trakurumai@gmail.com
0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

19 − five =