TRANS/MISIJOS | LNDT spektaklis DURYS, rež. Jo Strømgren

,
Rugsėjo 13 d. 19 val.
Pirmąją Trans/Misijų festivalio dieną Trakų kultūros rūmuose pasirodys Lietuvos nacionalinis dramos teatras
spektaklis Durys, rež Jo Strømgren
Rugsėjo 13 d. 19.00 val.
◊ 2018 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausias choreografas – Jo Strømgren
◊ 2018 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausias nepagrindinio vaidmens dramos aktorius – Rytis Saladžius
◊ 2018 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausia scenografė – Goda Palekaitė
◊ 2018 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausias šviesų dailininkas – Vilius Vilutis
Koncepcijos ir dramaturgijos autorius, režisierius ir choreografas — Jo STRØMGREN
Dailininkė — Goda PALEKAITĖ
Režisieriaus asistentė — Dominyka SKARBALIŪTĖ
Režisieriaus asistentė — Giedrė KRIAUČIONYTĖ – VOSYLIENĖ
Dailininkės asistentė — Sima JUNDULAITĖ
Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS
VAIDINA
Diana ANEVIČIŪTĖ
Žygimantė JAKŠTAITĖ
Augustė POCIŪTĖ
Rytis SALADŽIUS
Rasa SAMUOLYTĖ
Mantas STABAČINSKAS
Paulius TAMOLĖ
Ugnė ŠIAUČIŪNAITĖ
Rimantė VALIUKAITĖ
Jo Strømgren: Durys skiria „čia“ ir „kitur“. Yra labai stiprus įsitikinimas, kad toje kitoje pusėje visad bus kažkas geresnio. Šis tikėjimas verčia žmones judėti. Kažkur Europoje, šalių sienų, kalbų, religijų ir geografinių barjerų padalintoje žemėje, visuomet egzistavo migracijos fenomenas. Tai būdas išgyventi ir būdas priešintis, galimybė pradėti gyvenimą iš naujo, taip pat ir sudeginti tiltus, viską palikti užnugaryje. Spektaklyje „Durys“, pasitelkiant judėjimą ir šokį, keliaujama per skirtingus istorinius periodus ir regionus, kad pamatytume visad egzistavusius modelius, migracijos priežastis ir kaip ji kinta skirtingose tautose.
Žmones visad riboja aplinka – namai, mokykla, darbovietė, šalis, restoranas, kuriame išgalime lankytis, asmuo, kurį mylime ar apsimetame mylį.
Priklausyti tam tikrai aplinkai yra nuostabu, ypač jei tavo kaimynas restoranuose lankytis neišgali. Tokie dalykai mus priverčia šypsotis. Tačiau kai vieną dieną kitas kaimynas grįžta namo su kanoja ant mašinos stogo, mes pradedame jaustis apgailėtini. Ir kai kaimyno veide atpažįstame tą šypseną, mes, be abejonės, užsinorime kanojos. Net jei ir labai nemėgstame būti gamtoje.
Spektaklis „Durys“ per naivų ir asociatyvų žvilgsnį į grupę žmonių, atskirtų sienos, siekia atskleisti labiausiai nuviliančius ir destruktyvius žmonių bruožus. Kadangi kitoje pusėje viskas visuomet atrodo įdomiau, siauros durys tampa svarbiu slenksčiu į pokyčius. Tačiau kadangi niekas nėra patenkintas tuo, ką turi, geresnio paieškos tampa nesibaigiančiu procesu. Ar esame laisvi žmonės, galbūt net žavingi ir kūrybingi, ar visgi beviltiškai prisirakinę prie savo įpročių, kaip Pavlovo šunys?
Jo Strømgren biografija
Norvegijoje gimęs Jo Strømgrenas (g. 1970) yra vienas žymiausių Skandinavijos choreografų. Kaip rašoma „Jo Strømgren Kompani“ puslapyje, Jo vaikystė buvo tipiškai norvegiška – jis augo apsuptas laukinės gamtos, socialinės demokratijos vertybių ir gąsdinančių pasakų apie trolius. Gimęs centrinėje šalies dalyje esančiame Trondheime, choreografas nemažai laiko praleido tropikuose, kur dėl darbų persikėlė jo tėvai. Šis ankstyvas vietinės tapatybės praturtinimas keliautojo patirtimis turėjo įtaką ir profesinei veiklai, tiek temų prasme, variacijomis žanrais, tiek susidomėjimui įvairiomis kalbomis.
Bilieto kaina 15 EUR
Bilietus platina tiketa.lt
ir Trakų kultūros rūmų kasa
0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

two × four =