TRANS/MISIJOS | Andriy Dudos fotografijų paroda

,
Rugsėjo 19 d. 16 val.
Andriy Duda – Lvovo Šv. Mikalojaus kunigaikščių bažnyčios dvasininkas, karo kapelionas.
Per savo trumpą žemišką gyvenimą (gim. 1976 m.) Kun. Andriy tapo atsidavusios tarnystės stačiatikių bažnyčiai ir savo tautai pavyzdžiu. Būdamas gabus menininkas – dainininkas, dailininkas ir poezijos deklamuotojas – jis visas savo dovanas nukreipė į svarbiausių dvasinių prioritetų ugdymą ir įtvirtinimą visuomenėje bei gebėjimą vertinti kiekvieną žemiško gyvenimo minutę.
„Pagrindinės žmogaus vertybės yra gailestingumas, meilė, atjauta … Praeitis nėra tai, kas praėjo. Praeitis yra nerealizuotos galimybės, kurias realizuojame dabar ir tokiu būdu susijungiame su praeitimi “.
Kun. Andriy negalėjo išlikti nuošalėje vykstant Orumo revoliucijai, jis vyko padėti žmonėms ir juos palaikyti sunkiomis akimirkomis. Kai jo brolis Romanas pradėjo savanorišką tarnybą fronte prieš Rusijos agresorių, jis pasisiūlė tarnauti fronte kaip dvasininkas (80-ojoje šturmo būrių brigadoje). Už kapeliono tarnybą jam buvo suteiktas valstybinis apdovanojimas – trečiojo laipsnio ordinas „Už nuopelnus“.
Svarbų vaidmenį kunigo gyvenime vaidino menas. Tarp kun. Andriy veiklų tokie projektai kaip šventų savosios bažnyčios paminklų prezentacija „ Šv. Mikalojaus kunigaikščių bažnyčios lobiai Lvove “(2016-2017), bendras projektas kartu su Ukrainos liaudies menininku Myroslavu Otkovičiumi ir Lvovo karininkų namų direktoriumi pulkininku Vitaliy Provozin “Karalius Danylo. Kunigaikštiškos šlovės palikimas “(2017-2018), fotografijų paroda„ Fronto draugai “(2019) ir daugelis kitų. Ypatingą vietą kun. Andriy gyvenime užėmė Taraso Ševčenkos eilėraščių deklamavimas, kuriuos kun. Andriy turėjo galimybę garsinti ne tik Ukrainoje, bet ir tolimojoje Kanadoje. „Tarasas Ševčenko – tai Dievo žodis Ukrainai“, – sakė kun. Andriejus vienoje iš savo kalbų. Visos lėšos, gautos iš daugybės jo disko „Mano Ševčenko“ pristatymų buvo paskirtos Ukrainos armijos poreikiams.
Būtų sunku prisiminti momentą, kada kun. Andriy su savimi neturėjo fotoaparato. Nenuostabu, kad karo kapeliono nuotraukų parodos iš fronto buvo pristatytos ir gimtinėje, ir užsienyje, taip pat ir Lietuvoje, Vilniuje 2017 m. („Herojai nemiršta“), o paroda „Šviesos kariai“ kartu su M. Zankovetskos vardo teatro meno programa per pirmąjį tarptautinį festivalį TRANS / MISSION 2018 m. Žešove, Lenkijoje ir „Karo veidai“ 2019 m. Olštyne, Lenkijoje .
Iki paskutinės akimirkos kun. Andry tarnavo žmonėms. Jis taip pat ruošėsi vizitui į Trakus …
2020 m. Balandžio 10 d kun. Andriy Duda išėjo…
Paroda veiks iki spalio 1 d.
0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

seventeen − five =