Spektaklio „Klajojantys miglose“ pagal S.Kozlovo pasaką „Ežiukas rūke“ filmavimas Trakų kultūros rūmuose

Pandemijos metu negalėjome parodyti planuotą jungtinį  teatrų spektaklį „Klajojantys miglose“ pagal S.Kozlovo pasaką „Ežiukas rūke“ ( rež. Slavomyr Gaudyn, Edvard Keizik)  nei atnaujintoje Trakų kultūros rūmų,  nei Klaipėdos Žvejų rūmų salėse,  tad pasibaigus karantinui skubėjome įgyvendinti  puikią idėją  ir  suorganizavome šio spektaklio filmavimą. Šio spektaklio aktoriai bei kūrybinė grupė  suburta iš skirtingų Lietuvos ir Lenkijos  teatrų – Trakų Karališkojo, Vilniaus lenkų  „Studija“ teatro,  Lietuvos rusų dramos teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Žešuvo Vandos Semaškovos teatro bei Krokuvos baleto teatro.  Profesionali  spektaklio kūrėjų , kino  operatorių , vaizdo ir garso režisierių komanda puikiai atliko savo darbą ir  sukūrė filmą – spektaklį, kuris bus rodomas pirmą kartą tęstinio tarptautinio meno festivalio TRANS/MISIJOS metu rugsėjo mėnesį . Ši data pasirinkta neatsitiktinai, nes spektaklio Europinė premjera įvyko pereitų metų rugsėjo 10 d. Valstybiniame Košicės teatre (Slovakijoje), festivalio „TRANS/MISIE“ metu.

Spektaklio filmavimas buvo iššūkis, nes dauguma aktorių  pirmą kartą dalyvavo tokiame filmo-spektaklio kūrime, bet  sekinantis darbas, nuovargis, persipynusios emocijos tik dar labiau sustiprino personažų charakterius ir sukūrė spektaklio nuotaiką. Aktorių vaidyba, Rafal Jackevič sukurta muzika, Vilmo Narečionio įspūdingo dydžio spektaklio  iliustracijos bei šviesų sintezė panardina į visiškai kitokį pasaulį.

Šio spektaklio kūrėjai gvildena nūdienos problemas ir užduoda begalę klausimų apie laisvę. Kas yra laisvė? Ar ji mums duota? Ar turime dėl jos kovoti? Kas yra laisvas žmogus? Ar laisvė yra galimybė daryti tai, ką norime? Sakyti, ką galvojame? Ką reiškia būti laisvam? Ar laisvė yra iliuzija? Ar žmogus turėdamas priklausomybę sukuria tik laisvės iliuziją ? Kaip siekiama tapti laisvu ? Ar žmogus pajėgus priešintis sistemai? Ar verta išlikti lojaliais, paklusniais, vykdyti paliepimus, prisitaikyti prie visuomenės bei paklusti sistemos normoms?

Ar esant migloje, kuri suteikia mums trumpalaikį psichinį ir moralinį komfortą, įmanoma išlikti savimi? Ar verta už laisvę atiduoti tai kas yra brangiausia, net ir savo gyvybę? Ar individas turi šansą ką nors pakeisti šiame pasaulyje, kuriame apstu įvairių melagingų ideologijų? Ar šiandienos „liberalumas“, kuris stimuliuoja moralinio elgesio laisvę nėra tik pojūtis, ar tai kažkas daugiau?

Spektaklio  „Klajojantys miglose“ pagal S.Kozlovo pasaką „Ežiukas rūke“ kūrybinė komanda bei aktoriai maloniai kviečia į filmo premjerą!

  • Spektaklio režisieriai: Edvard Keizik, Sławomir Gaudyn (Lenkija)
  • Filmo režisierius : Edvin Vasiukevič
  • Šviesos ir garso režisierius: Artūras Armackis
  • Operatorius statytojas: Tomasz Karazo
  • Operatoriai: Pavel Dabrovski, Titas Kazlauskis, Eryk Ivaško
  • Dailininkas: Vilmas Narečionis
  • Kompozitorius: Rafal Jackevič
  • Choreografas : Dariusz Brojek (Lenkija)
  • Meno konsultantė: Edita Tamulytė
0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

fifteen + 11 =