„Užutrakio vakarai“ | Latvijos radijo bigbendas

Rugpjūčio 8 d. 19 val.

Latvijos radijo bigbendas

Solistai Sofija Rubina-Hunter (vokalas, Estija), Lasse Lindgren (trimitas, Švedija)
Programoje: džiazo, soul ir populiariosios muzikos ritmai

Latvijos radijo bigbendas įkurtas 1966 m. Po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 1996 m. Latvijos radijo bigbendo – vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta. Po 16 metų trukusios pertraukos, su naujomis idėjomis ir atsinaujinęs, Latvijos radijo bigbendas atgimė. Džiazo orkestro renesansą įtakojo tokie Latvijos džiazo muzikantai kaip Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir kompozitorius Raimonds Pauls.
Pirmas atkurto orkestro pasirodymas buvo su vienais žinomiausių džiazo pasaulio vokalistais Kurt Elling ir italų džiazo diva Roberta Gambarini. Nuo tada bigbendas koncertuoja su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Džeimsas Morrisonas, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha ir daugeliu kitų. Kiekvienas bigbendo pasirodymas yra tarsi energijos mainai tarp muzikantų ir auditorijos. Šiandien kolektyvas yra neatsiejama Latvijos kultūros dalis ir rengia naujus ir įdomius projektus, vadovaujant Kārliui Vanagui.

Sofija Rubina-Hunter yra puikiai žinoma Estijos džiazo ir soul muzikos atlikėja. Ji dalyvavo daugelyje džiazo festivalių bei konkursų Europos šalyse, tokiuose kaip „Lady Summertime“, „Sony Jazz Stage“, „Nomme Jazz“, „The VOICE Russia“ ir daugelyje kitų. 2009 m. ji studijavo Berklio muzikos koledže (JAV). Dalyvaudama Berklio džiazo instituto  programoje atlikėja įgijo galimybę koncertuoti  visame pasaulyje žinomuose klubuose, tokiuose kaip „Blue Note“ Niujorke. ,,Dalis mano pasirodymų yra visiška improvizacija. Aš mėgstu būti žaisminga scenoje ir visuomet noriu nustebinti publiką“, – teigia Sofija Rubina-Hunter. Per 20 metų atlikėja išleido 5 albumus ir per 20 singlų. 2016 m. išleistas jos džiazo albumas ,,In the Land of OO-Bla-Dee“ pripažintas geriausiu džiazo muzikos albumu Estijos muzikos apdovanojimų ceremonijoje. „Skandinavijos trimito fenomenas“, „Nepamirštamas nuotykis“ – taip Europos džiazo kritikai aprašo savo įspūdžius iš švedų trimitininko Lasse Lindgren koncertų. Šis muzikantas garsėja nevaržoma improvizacijos energija ir virtuoziškumu, laisve scenoje ir humoro jausmu. Jo kūryboje susipina modernus džiazas su vieno garsiausių pasaulyje, legendinio džiazo trimitininko Maynardo Fergusono palikimu.

Lasse Lindgren gimė Geteborge 1962 m. Būdamas vos penkerių per radiją išgirdo Lui  Armstrongo trimito skambesį ir niekada jo nepamiršo, o devynerių pradėjo mokytis groti šiuo instrumentu. L. Armstrongas ne vienintelis Lasse numylėtinis. Gleno Milerio įkvėptas ėmėsi trombono, todėl koncertuose jį galima išgirsti ir trimitininko, ir trombonininko amplua. L. Lingdren groja specialiai jam sukonstruotu instrumetu „Snake“.
L. Lindgren savo karjerą pradėjo kaip laisvai samdomas trimitininkas, grojo Bohuslano, Sandvikeno ir Danijos radijo bigbenduose. Dabar jis nuolat koncertuoja su paties  suburtais kolektyvais – Big Constelation bigbendu, Hip Bop kvartetu ir solo. L. Lindgreno gastrolių žemėlapis taip pat įspūdingas – nuo Estijos ir Islandijos iki Kubos. Lasse bendradarbiavo su tokiomis džiazo mega žvaigždėmis kaip Ray Anderson,  Bob Brookmeyer, Deborah Brown, Ray Charles, George Gruntz, Joe Henderson, Rob McConell, Jim McNeely, Vince Mendoza,  Bob Minzer, Jerome Richardson, The Real Thing, David Sandborn, Lew Solof ir daugelis kitų.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasa
Koncerto pradžia 19.00 val.

KONCERTAS MOKAMAS

 

0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

three × five =