Dedikacija Pauliui Širviui

,

Birželio 28 d., sekmadienį, 15 val.

UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

KAUNO FORTEPIJONINIS TRIO

Lina Krėpštaitė, fortepijonas
Indrė Andruškevičiūtė, smuikas
Asta Krištaponienė, violončelė

GIEDRIUS PRUNSKUS, baritonas, skaitovas

Programa
G. Kuprevičius, Z. Bružaitė, E. Grieg, C. Chaminade ir kt.
Skaitomos Pauliaus Širvio eilės.
Paskutinis 2019–2020 m. Užutrakio rūmų koncertinio sezono renginys – tai nostalgiškojo ir visų mūsų mylimo poeto Pauliaus  Širvio pagerbimas.  Jo poeziją deklamuodavome mintinai, o eilėraštį mūsų širdyse tebedainuojantį apie lietuvišką beržą ir tebešnabždantį paslaptinguosius žodžius „aš beržas, lietuviškas beržas…“ žinojome, žinome ir žinosime amžinai, atpažindami jį kaip vieną iš savo tautinio identiteto dalių.

Kauno fortepijoninis trio, veiklą pradėjęs tik prieš šešerius metus, jau spėjo surengti daugybę koncertų, pelnė publikos simpatijas, tapo aktyviu Kauno miesto ir regiono bei Lietuvos kultūrinio gyvenimo dalyviu. 2014 metais ansamblis buvo apdovanotas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu.

Tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ trio laimėjo I vietą kamerinių ansamblių kategorijoje (2013), Grand Prix tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse (Varšuva, 2014), dalyvavo festivaliuose „Einam 2012“, „Iš arti“, „Dainavos šalies muzikos festivalis“, „Tytuvėnų festivalis“, „Pažaislio muzikos festivalis“, „Kristupo vasaros festivalis“, „Lietuvos kamerinės muzikos festivalis“. 2014 m. trio debiutavo su Kauno miesto simfoniniu orkestru. Ansamblis atliko daug kamerinių programų su įvairiais solistais, bendradarbiaudamas su šiuolaikiniais kompozitoriais sukūrė tarpdisciplininių bei edukacinių projektų („Linksmos ir liūdnos istorijos“, „Dieviškoji garsų skrynia“ ir daugelį kt.).

Giedrius Prunskus studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo meno licenciato laipsnį, bei Leipcigo F. Mendelssohno-Bartholdy vardo aukštojoje muzikos mokykloje, stažavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos studijoje. 1998-2001 m. jam buvo paskirta V. Baltrušaičio vardo stipendija. 2001 metų S. Baro dainininkų konkurse G. Prunskus laimėjo I vietą, 2011 metų – III vietą tarptautiniame kamerinio dainavimo konkurse „Beatričė“.

Solistas koncertavo Lietuvoje, Italijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Estijoje ir kt. Jis bendradarbiauja su Kauno filharmonija, Kauno valstybiniu choru ir kitais Lietuvos chorais bei įvairiais orkestrais. Be operinio repertuaro atlikėjas rengia teminius koncertus, atlieka Lied, religinio bei stambaus vokalinio žanro kūrinius. Nuo 2008 m. G. Prunskus yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas. Jis dažnai kviečiamas dainuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

G. Prunskus dirba LMTA Kauno fakulteto lektoriumi ir dėsto Kauno J. Gruodžio konservatorijoje.

Koncertas mokamas

0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 + nine =