Atviros kultūros festivalis „Laumių pieva“

Rugpjūčio 28 d. 17 val.

Laumės laikosi pažadų! Telieka melsti visų pievų, miškų ir ežerų dievų ir deivių, kad mūsų susitikimas šiemet įvyktų ir joks virusas tam nesutrukdytų.

Susitiksime rugpjūčio 28 d. Grendavės paplūdimyje. Kartu audringai užbaigsime Lietuvos kultūros sostinės vasaros renginių ciklą.

Puikią vasaros dieną atvirame ore festivalio programa bus plėtojama visoje teritorijoje vienu metu – taip, kad kiekvienas lankytojas galėtų pasirinkti sau įdomiausius užsiėmimus. Visa festivalio veikla paremta asmeninėmis kūrėjų iniciatyvomis ir laisva valia.

Festivalio metu lankytojai galės susipažinti su tradicinėmis kultūros vertybėmis – dainomis, sutartinėmis, instrumentine muzika, žaidimais, šokiais taip pat liaudies menu, amatais ir kitomis kultūros išraiškos formomis.

Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo amatininkai kvies kartu nusipiešti įvairius senovės lietuvių simbolius ant marškinėlių, supažindins su batikos menu. Alytaus dailiųjų amatų mokykla 2018 m. tapo Kauno taikomosios dailės mokyklos filialu ir jau trečią dešimtmetį ruošia meninio profilio amatininkus, liaudies meistrus, ne tik puoselėjančius tautinę kultūrą, bet ir kuriančius šiuolaikiškus meno dirbinius, bei reprezentuojančius Lietuvos taikomąją dailę šalyje ir užsienyje.

Festivalio edukacinėse erdvėse vyks duonos kepimo ant laužo edukacija, kurią ves duonos kepėja ir ūkininkė Elvyra Vasiliauskienė. Ruginė duonelė įmaišant meilę bus minkoma jūsų pačių rankomis.

Koncertinėje dalyje lankytojus džiugins alternatyvios muzikos grupės. Pirmieji pasirodys grupė „Folk Trio“. Tai gerai Lietuvoje žinomi muzikantai, susibūrę kitomis spalvomis ir netradiciniais sąskambiais perteikti lietuvių liaudies dainas bei jų interpretacijas. Senosiose dainose užfiksuota mūsų tautos istorija, o išgirstas legendas dar ne vieną dieną nešiositės širdyse. Akordeonas – Nerijus Bakula, Saksofonas – Jan Maksimovič, Dainos – Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė.

Laumių pievą pernai drebino žymiausia Lietuvos folk roko grupė Žalvarinis. Šiemet scenoje pasirodys Žalvarinio lyderių duetas Sigita Jonynaitė ir Robertas Semeniukas pasivadinę Siga & Rob acoustic duo. Duetas susivienijo, nes abu dievina kokybišką muziką, amerikietišką Rock, Pop, Country ir Blues stilius. Savo repertuare duetas atliks lengvai perkusijai aranžuotas garsiausių pasaulio žvaigždžių hitus bei vieną kitą lietuviškos muzikos hitą.

Pirmą kartą Trakų rajone savo muzika mus šildys grupė SKYLĖ. Tai kūrybinis sambūris, susikūręs Vilniuje 1991-aisias Lietuvos istorinio lūžio metu byrant Sovietų Sąjungai. Dar ištakose suformuluoti pagrindiniai principai – alternatyvios muzikinės ir poetinės minties, paremtos filosofija, mitologija ir istorija, sklaida – nepakito iki šių dienų. Grupės kūrybiniame bagaže jau daugiau nei dvidešimt albumų, tarp kurių ir muzika reginiams-spektakliams. Grupės stilistiką apibrėžti sunku – nuo susikūrimo, iš pradžių be charizmatiškosios Aistės Smilgevičiūtės, komanda kryptingai kūrė savitą poetinį – muzikinį eliksyrą. Pagrindas iš roko muzikos apaugo ir įsiurbė neofolko, bard, punk, artroko gijas ir kitus elementus. Su pagrindinės vokalistės Aistės  atėjimu 1997-aisiais muzikiniame ir tekstiniame audinyje išryškėjo gaivališka baltiškoji linija. Instrumentuotę nuolat spalvina akustiniai instrumentai – smuikas, akordeonas, fleita, violončelė, kanklės, dambrelis.

Festivalį pabaigs Ugnies ir šokių studijos „Čiutyta“ kulminacinis pasirodymas ežero pakrantėje.

Festivaliu siekiame plėtoti kultūrinės raiškos gabumus, puoselėti ir įtvirtinti protėvių kultūrinį palikimą. Į festivalį įtraukiame Lietuvos bei Trakų miesto ir rajono kaimų jaunimo atstovus, kitus bendruomenių narius, aktyviname šeimas. Festivalis yra nemokamas, tai suteikia didesnį veiklų prieinamumą regiono vietovėse gyvenantiems, socialinės atskirties grupėms.

Atviros kultūros festivalis „Laumių pieva“ yra projektas, kurį tikimės tęsti bei organizuoti ir kitais metais. Ir toliau sieksime, kad į tradicijas, į etno kultūrą, į liaudies meną būtų pažvelgta kitokiu kampu.

Festivalio organizatorius Trakų kultūros rūmai. Festivalio partneriai – Grendavės seniūnija, Restoranas „Pilialaukis“, Reklamos paslaugų ekspertai „Adamos“, Kauno taikomosios dailės mokykla. Festivalio informaciniai rėmėjai – Trakų Žemė, Trakai Visit, We Love Lithuania. Festivalį remia LR Kultūros ministerija ir Trakų rajono savivaldybė.

SVARBU!
Renginyje bus privaloma laikytis SAM nurodytų reikalavimų renginių metu:
-laikytis 1 metro socialinio atstumo;
-laikytis čiaudėjimo/kosėjimo etiketo;
-karščiuojantys asmenys arba turintys kitų infekcinėms ligoms būdingų simptomų įleidžiami nebus. Bus matuojama kiekvieno festivalio svečio temperatūra.
-nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis;
-teritorija bus aptverta ir suskirstyta į saugias zonas.
-rekomenduojama turėti su savimi apsaugines kaukes.
0 Atsakymų

Rašyti komentarą

Norite prisijungti prie diskusijos ?
Maloniai kviečiame!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

three × three =